Patelnie żeliwne

Kupując wyposażenie kuchni raczej nie często zadajemy sobie pytanie, przez jak długi czas posłużą nam poszczególne akcesoria i naczynia. Dlatego kupując patelnie do smażenia często zadowalamy się pierwszymi-lepszymi modelami od niesprawdzonych i niezweryfikowanych producentów. Z tego powodu zdarza się, że patelnie bardzo szybko się niszczą, zniekształcają czy zarysowują. Jeśli szukasz patelni, która posłuży Ci przez wiele lat, powinieneś zainteresować się patelniami z żeliwa, które posiadamy w ofercie naszego sklepu wenahome.pl.

Patelnie żeliwne  Jest 6 produktów.
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
 

Jakie zalety mają wysokiej jakości patelnie z żeliwa?

Naczynia wykonane z żeliwa znane są przede wszystkim z niesamowitej wytrzymałości i wytrwałości. Z powodzeniem mogą one być użytkowane przez wiele lat, deklasując pod tym względem naczynia wykonane z innych materiałów. To jednak nie jedyne atuty żeliwnych patelni do mięs i warzyw.

Niektóre osoby narzekają na to, że patelnie żeliwne, w przeciwieństwie do na przykład naczyń aluminiowych, dość długo się nagrzewają. Jest to oczywiście prawda – żeliwo potrzebuje nieco więcej czasu do nagrzania się, niemniej warto pamiętać o tym, że również bardzo długo utrzymuje wysoką temperaturę. Dzięki temu przyrządzone na niej jajecznice, makarony czy potrawy na bazie ryży będą przez dłuższy czas ciepłe. Sprawia to, że patelnie z żeliwa znakomicie sprawdzają się podczas rodzinnych kolacji czy obiadów organizowanych dla znajomych.

Żeliwne patelnie są również bardzo odporne na wysokie temperatury. Nie wydzielają pod ich wpływem szkodliwych substancji i nie odkształcają się, dzięki czemu z powodzeniem można przechowywać je na przykład w nagrzanym piekarniku. Tego typu naczynia są w stu procentach bezpieczne w użytkowaniu, czego nie można powiedzieć o niektórych, tanich modelach.

Jakie jeszcze zalety mają patelnie żeliwne? Warto wspomnieć o tym, że do przygotowywania posiłków na nich nie potrzeba wiele oleju, a ponadto lepsze modele pokryte są powłoką, która zapobiega przytwierdzaniu się do dna mięs, ryb czy warzyw.

Wysokiej jakości żeliwne patelnie w sklepie internetowym wenahome.pl

W sklepie wenahome.pl staramy się, by nasi klienci mogli u nas kupić wyłącznie wysokiej jakości artykuły kuchenne. Dlatego oferujemy najlepsze żeliwne patelnie, które wyprodukowane są przez najbardziej renomowanych w branży gastronomicznej producentów, takich jak Moneta czy Skeppshult. Dzięki temu nasi klienci – zarówno profesjonalni mistrzowie kuchni, jak i domowi kucharze-amatorzy – kupują u nas wytrzymałe i wydajne produkty, które skutecznie posłużą im przez wiele lat.

W asortymencie patelni z żeliwa oferujemy zarówno uniwersalne patelnie grillowe do mięs i warzyw, jak również specjalne patelnie żeliwne do ryb. Znajdziesz u nas zatem odpowiednie artykuły, niezależnie od tego, jaką kuchnię lubisz najbardziej.

Patelnie żeliwne

Promocje

Nowe produkty