Patelnie grillowe

Nie będzie chyba przesadą stwierdzenie, że grillowanie to jeden z ulubionych sposobów Polaków na spędzanie wolnego czasu. Każdy letni sezon należy zwieńczyć udanym grillem w doborowym towarzystwie – uwielbiamy rodzinne grille w gronie najbliższych, spontaniczne spotkania ze znajomymi na świeżym powietrzu przy karkówce i kiełbasie, plenerowe imprezy urodzinowe czy przyjęcia nad jeziorem czy na polu namiotowym z przenośnymi zestawami do grilla. Chociaż potrawy z grilla utożsamiamy przede wszystkim z sezonem letnim, warto wiedzieć, że równie apetyczne grillowane potrawy można przyrządzić w domowym zaciszu. Potrzebne są do tego tylko odpowiednie naczynia – przede wszystkim dobre patelnie grillowe.

Patelnie grillowe  Jest 11 produktów.
Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów
Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów
 

Czym cechują się dobre patelnie grillowe?

Jeśli chcesz cieszyć się smakiem idealnych potraw z grilla w domu czy mieszkaniu, musisz pamiętać o tym, że patelnie grillowe znacząco różnią się od tradycyjnych modeli. Przede wszystkim warto wiedzieć, że do wyboru są zazwyczaj dwa rodzaje patelni do grilla: aluminiowe i żeliwne. Pierwsze są zdecydowanie lżejsze, a w dodatku pokryte specjalną powłoką, która zapobiega przyczepianiu się do dna jedzenia. Żeliwne patelnie do grilla są natomiast bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, trzeba jednak mieć świadomość tego, że są one znacznie cięższe – a co za tym idzie, mniej poręczne – i podczas smażenia trzeba korzystać z tłuszczu. Aluminiowe patelnie do grillowania będą zatem odpowiednie dla osób, którym zależy na zdrowym jedzeniu, natomiast żeliwne polecane są dla osób, którym zależy na jak najwierniejszym odtworzeniu w kuchni potraw z tradycyjnego grilla.

Niezależnie od tego, którą patelnię grillową preferujesz, pamiętaj, że powinna ona mieć wyżłobienia na dnie. To dzięki nim danie nie nasiąka tłuszczem, który gromadzi się w rowkach. Kiełbasy, filety czy warzywa zyskują natomiast charakterystyczne dla potraw grillowych zarumienienia.

Najlepsze patelnie do grillowania w sklepie internetowym wenahome.pl

W naszym sklepie internetowym wenahome.pl dbamy o to, by każdy z naszych klientów mógł tu kupić artykuły idealne dla siebie. Dlatego oferujemy najlepsze patelnie do grillowania – zarówno wykonane z aluminium, jak również żeliwne. Gwarantujemy, że wszystkie oferowane przez nas patelnie grillowe wykonane są z wytrzymałych materiałów, które gwarantują bezproblemowe użytkowanie przez długie lata.

Chociaż patelnie najczęściej występują w wariantach okrągłych, do niektórych potraw i mięs lepiej sprawdzą się modele kwadratowe i prostokątne. Dlatego w naszym sklepie można znaleźć nie tylko patelnie grillowe owalne i okrągłe, ale także prostokątne i kwadratowe. Wiele z oferowanych przez nas naczyń nadaje się do komfortowego i bezpiecznego użytkowania na różnych kuchenkach: ceramicznej, gazowej, elektrycznej czy indukcyjnej.

Patelnie grillowe

Promocje

Nowe produkty