Wazony

Wazony na stół umożliwiają stworzenie pięknej dekoracji nie tylko w okresie letnim. Stylowe aranżacje doskonale komponują się z każdym stylem wnętrza praktycznie przez cały rok. Wazony na kwiaty od wenahome.pl są wykonane z oryginalnych materiałów i pięknie zdobione. Proste formy sprawdzą się najlepiej w minimalistycznych wnętrzach. Kolorowy wazon na stół to także świetny pomysł na prezent. Sprawdź ofertę wazonów na stół w naszym sklepie.

Wazony  Jest 13 produktów.
Pokazuje 1 - 13 z 13 elementów
 • Lave Home Cylinder wazon bleu duży VB Szybki podgląd
  126,65 zł 149,00 zł -15%
  Lave Home wazon Cylinder, 7,5x7,5x25 cm, Bleu
  Obniżka!
  Wysyłka 24H
 • Manufacture Collier Wazon Perle wysoki VB Szybki podgląd
 • Lave Home Nek wazon bleu uni niski VB Szybki podgląd
  97,75 zł 115,00 zł -15%
  Lave Home wazon Shoulder, 12,5x12,5x15,5 cm, Bleu uni
  Obniżka!
  Wysyłka 24H
 • Wazon midnight sky 250mm Verso Szybki podgląd
  309,00 zł
  Wazon midnight sky 250mm Verso
  Wysyłka 2-3 tyg
 • Wazon 221mm Pieces of Jewellery Szybki podgląd
  1 399,00 zł
  Wazon 221mm Pieces of Jewellery
  Wysyłka 2-3 tyg
 • Wazon na jeden kwiat 270mm Pieces of Jewellery Szybki podgląd
 • Wazon/lampion 180mm Pieces of Jewellery Szybki podgląd
  1 299,00 zł
  Wazon/lampion 180mm Pieces of Jewellery
  Wysyłka 2-3 tyg
 • Wazon 123x123x247mm NewWave Szybki podgląd
  191,25 zł 225,00 zł -15%
  Wazon 123x123x247mm NewWave
  Obniżka!
  Wysyłka 2-3 tyg
 • Wazon Blossom (1) SigNature Szybki podgląd
  269,00 zł
  Wazon Blossom (1) SigNature
  Wysyłka 2-3 tyg
 • Wazon Blossom (2) SigNature Szybki podgląd
  319,00 zł
  Wazon Blossom (2) SigNature
  Wysyłka 2-3 tyg
 • Wazon 29cm Amazonia Szybki podgląd
  636,65 zł 749,00 zł -15%
  Wazon 29cm Amazonia
  Obniżka!
  Wysyłka 2-3 tyg
 • Wazon mały arctic breeze Oronda Szybki podgląd
  249,00 zł
  Wazon mały arctic breeze Oronda
  Wysyłka 2-3 tyg
 • Lave Home Cylinder wazon beige niski VB Szybki podgląd
  97,75 zł 115,00 zł -15%
  Lave Home wazon Cylinder, 7,5x7,5x20 cm, Beige
  Obniżka!
  Wysyłka 2-3 tyg
Pokazuje 1 - 13 z 13 elementów
 

Ceramiczne wazony na stół

Najstarsze wazony wykonywano z gliny, podobnie jak inne naczynia. Z czasem gliniane przedmioty zaczęto wypalać, aby podnieść ich walory użytkowe. W taki sposób wynaleziono ceramikę, która dziś doskonale sprawdza się nie tylko jako materiał drogich zastaw stołowych, lecz również pięknych wazonów na kwiaty. Przedmioty z ceramiki są odporne na działanie wody, szczelne, a często mają również niebanalne kształty. W wenahome.pl znajdziesz szeroki wybór ceramicznych wazonów na stół.

Wazony na stół ze szkła

Klasycznym materiałem na wazony jest szkło. Może to być jego zwyczajna odmiana lub specjalne szkło kryształowe, którego powierzchnia bardzo często jest misternie zdobiona i nacinana, aby stworzyć olśniewający efekt. Szklane wazony łatwo utrzymać w czystości, a przezroczyste ścianki pozwalają wygodnie kontrolować poziom wody wewnątrz. To szczególnie ważne, kiedy w wazonie stoją żywe kwiaty. Wazony na stół mogą być wykonane również z barwionego szkła, dzięki czemu kolorystyka tych produktów ograniczona jest wyłącznie wyobraźnią producenta. Sprawdź szklane, kolorowe wazony w wenahome.pl

Czym różnią się wazony dekoracyjne?

Oprócz różnic wynikających z zastosowanych do produkcji materiałów najpopularniejsze typy wazonów mają również odmienne kształty i proporcje. Wysokie wazony mogą mieć całkiem duże rozmiary, lecz nawet wtedy nie zajmują dużo miejsca. Największe z nich warto umieścić bezpośrednio na podłodze i wykorzystać do stworzenia naprawdę okazałej kompozycji. Wazony okrągłe zmieszczą się nawet na niewielkiej powierzchni, dlatego często wybierane są do ozdoby małych stołów, biurek, szafek, a nawet okiennych parapetów.

Jaki wazon wybrać?

Aby dobrze wybrać funkcjonalny wazon, warto zastanowić się, co najczęściej będziemy do niego wkładać. Jeśli będą to żywe kwiaty, najlepszym wyborem może okazać się prosty, szklany wazon. Klasyczna forma nie będzie konkurowała z pięknem bukietu, a transparentne ścianki ułatwią kontrolę poziomu wody. Do kompozycji z suszonych liści, traw, czy sztucznych kwiatów polecamy wazony ceramiczne. Nawet bez wody stanowią one solidną podstawę dla bogatych kompozycji, co zapobiega przewracaniu się dekoracji. W dziecięcych pokojach oraz pogodnych, pastelowych wnętrzach stylowo wyglądają wazony z kolorowego szkła. Z kilku mniejszych modeli można stworzyć oryginalną aranżację.

Niebanalny prezent - wazon na stół

Ładny wazon na stół przyda się w każdym domu, dlatego jest idealną propozycją na prezent. Najbezpieczniej wybrać prosty, szklany wazon na kwiaty. Jeśli znamy gusta solenizanta, warto poszukać bardziej spersonalizowanych wzorów. W wenahome.pl znajdziesz wiele różnych wazonów na stół ze szkła, ceramiki oraz metalu. Oferujemy również darmowy zwrot towarów, więc nawet jeśli nie trafisz w upodobania, bezproblemowo oddasz lub wymienisz na inny zakupiony u nas towar.

Dlaczego jeden wazon na kwiaty to za mało?

Każdy, kto w przemyślany sposób używa wazonów na kwiaty, przyzna, że jeden egzemplarz to za mało. Nawet jesienią i zimą można w tych dekoracjach na stół przechowywać wiele ciekawych ozdób. Szklane wazony doskonale nadają się do stworzenia bożonarodzeniowych stroików, a ich ceramiczne odpowiedniki można dekorować również na zewnątrz. Na wiosnę i latem, kiedy świeżych kwiatów jest pod dostatkiem, wazon może stać w każdym pomieszczeniu. Dzięki temu wszystkie wypełni przyjemny zapach kwiatów, który działa kojąco na zmysły i odpręża.

Jak dbać o wazony na kwiaty?

Aby nasz wazon jak najdłużej zachował wszystkie swoje właściwości, trzeba o niego zadbać. Podstawową czynnością jest regularna wymiana wody spod kwiatów świeżych. Osady, które wytrącają się w stojącej wodzie, z czasem pokrywają od wewnątrz ścianki wazonu, co w przypadku gładkich modeli znacznie ograniczy przejrzystość. W ceramicznych wazonach osady mogą powodować powstawanie nieprzyjemnego zapachu. Dlatego wszystkie wazony na stół należy jak najczęściej płukać i suszyć. Warto również ostrożnie czyścić ich zewnętrzne powierzchnie. Zwłaszcza bogato zdobione, ceramiczne wazony często mają detale, które łatwo uszkodzić.

Wazony

Promocje

Nowe produkty