Ociekacze, mycie naczyń JOSEPH JOSEPH

W trakcie wyposażania kuchni należy pamiętać, że w tym pomieszczeniu nie liczy się wyłącznie gotowanie, ale również dbanie o higienę. Utrzymanie porządku i odpowiednia higiena naczyń są warunkami koniecznymi ze względu na to, że w tym pomieszczeniu jest przyrządzana żywność i każde odstępstwo od zasad higieny może być szkodliwe dla zdrowia. Skoro już o zmywaniu mowa, to podczas wyposażania kuchni nie da się nie zauważyć, że zakup suszarki do naczyń to bez wątpienia konieczna inwestycja. Tego typu sprzęt nie jest kosztowny, a zdecydowanie przyśpiesza schnięcie naczyń, czyniąc je bardziej higienicznym. Przyjrzyj się ofercie dostępnych na naszej stronie internetowej ociekaczy do naczyń i wybierz produkt, który najlepiej sprawdzi się w przestrzeni Twojej kuchni.

Ociekacze,mycie naczyń  Jest 21 produktów.
Pokazuje 1 - 21 z 21 elementów
Pokazuje 1 - 21 z 21 elementów
 

Jak wybrać odpowiedni ociekacz

W zależności od indywidualnych preferencji możesz wybrać cięższe, ale stabilniejsze suszarki do naczyń nierdzewne lub zdecydować się na tańszą i lżejszą alternatywę w postaci grafitowej suszarki do naczyń. Mamy świadomość, że w wielu polskich mieszkaniach kuchnie zajmują niewielką przestrzeń, dlatego aby nie było w nich zbyt ciasno, należy maksymalnie ograniczyć sprzęt – w takich sytuacjach dobrym rozwiązaniem jest suszarka rozkładana, która na co dzień nie zajmuje zbyt wiele miejsca, lecz można powiększyć ją w razie potrzeby. W wypadku kiedy nie masz miejsca w zlewie, możesz zatkać korek i zatrzymać wodę w suszarce, a tym samym suszyć naczynia, korzystając z innej wolnej przestrzeni. W przypadku małej przestrzeni dobrym rozwiązaniem jest także wyposażenie się w silikonowy ociekacz, który jest łatwy w czyszczeniu i pozwala na stworzenie dodatkowej przestrzeni do osuszania naczyń. Niezależnie od rozmiaru kuchni dobrą decyzją jest dokupienie specjalnego ociekacza dedykowane sztućcom lub zdecydowanie się na model, który poza częścią zwykłą ma dodatkową przegródkę do sztućców.

Prostsze i dokładniejsze mycie naczyń

Nie tylko suszarki pełnią ważną rolę w kwestii utrzymania higieny w kuchni. Ważny jest sam proces zmywania – można to zrobić łatwiej i dokładniej niż za pomocą zwykłej gąbki kuchennej. Dobrą opcją jest wykorzystanie profilowanych szczoteczek dostosowanych kształtem oraz rodzajem włosia do danego typu garnków czy naczyń. Na wenahome.pl znajdziesz na przykład szczoteczki z przyssawką nadające się do mycia kubków i filiżanek albo szczotki do patelni wyposażone dodatkowo w skrobak, który ułatwia pozbycie się przypalonych pokarmów bez zarysowywania patelni. Aby utrzymać czystość rąk i naczyń, warto zadbać o uporządkowanie sprzętów – dobrą decyzją może być zakup ceramicznego lub grafitowego stojaka dostosowanego do przechowywania płynu do naczyń, mydła oraz gąbek i szczoteczek. Tego typu stojak może być myty w zmywarce, dzięki czemu nie musisz obawiać się tego, że przez Twoją nieuwagę rozwinie się w nim duża ilość bakterii. Aby uniknąć zarysowania naczyń, szczególnie tych z porcelany, możesz zdecydować się na wkład zabezpieczający zlew.

Ociekacze,mycie naczyń

Filtrowanie

Promocje

Nowe produkty