Bloki na noże WMF

Aby noże kuchenne były zawsze pod ręką i posłużyły nam przez długi czas, warto zadbać nie tylko o ich regularne ostrzenie oraz mycie po każdym użyciu, lecz także o odpowiednie przechowywanie noży. Doskonale do tego celu sprawdzi się specjalny blok na noże.

Miejsce przechowywania noży kuchennych

Dobrym przykładem może być tutaj model niemieckiej marki WMF o trójkątnym kształcie, w którym zmieścimy wszystkie nasze ulubione noże. Biały korpus został wykonany z ceramiki, a wnętrze – z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. To gadżet nie tylko praktyczny, lecz również niezwykle estetyczny, dobrze się prezentujący, dzięki czemu stanowić może oryginalną ozdobę każdej nowoczesnej kuchni.

W szerokim oraz wysokiej jakości asortymencie tej samej firmy znaleźć można okrągły blok na noże o wysokości 21 centymetrów oraz średnicy 15 centymetrów. Posiada on wyjmowaną wkładkę z włosia, która zapewnia bezpieczeństwo każdego z noży. Nadaje się do mycia w zmywarce.

Kolejna, niezwykle ciekawa propozycja, to blok magnetyczny przeznaczony do przechowywania aż do 5 noży, a także nożyc kuchennych oraz przydatnej ostrzałki. W komplecie znajduje się także dodatkowo deska do krojenia. To gadżet zarówno efektowny, jak i umożliwiający zaoszczędzenie spora miejsca w kuchni, która jest ważnym pomieszczeniem.

Dobrą alternatywą do bloku może stanowić specjalny stojak z otworami, przeznaczonymi do przechowywania poszczególnych rodzajów noży – czy to do różnego rodzaju pieczywa czy to do sera. Tego typu akcesoria są dostępne w różnych kolorach, kształtach i wielkościach, dzięki czemu z łatwością dopasujemy je do stylu, w jakim została urządzona nasza kuchnia i dostępnej do przechowywania ich przestrzeni.

Noże z powodzeniem przechowywać możemy również na przymocowanych do ściany magnesach. Nie zajmują one w ten sposób zbyt dużo miejsca i dają bardzo ciekawy efekt, rzutujący pozytywnie na cały obraz kuchni. Najlepiej umieścić je pod szafką, tuż nad blatem, w pobliżu deski do krojenia.

Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby noże umieścić po prostu w szufladzie. Należy jedynie pamiętać o zapewnieniu im osobnej przegrody i przechowywać je w osłonie, aby zapobiec uszkodzeniu lub skaleczeniu się nimi. Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że ostrza noży tępią się między innymi na skutek zderzania się z innymi przedmiotami. Dlatego tym bardziej warto je odpowiednio zabezpieczyć.

Bloki na noże  Jest 1 produkt.
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
 

Bloki na noże

Promocje

Nowe produkty